HISTORIE

Hieronder vindt u een overzicht van de programma’s die het VU-Orkest door de jaren heen speelde. Wij doen ons best om de informatie verder compleet te maken.

Benieuwd naar de muziek? Beluister onze programma’s op Spotify of kom luisteren naar één van onze concerten.

Voorjaar 1968
 

Eigen programma o.l.v. Otto Klap

M.m.v. Vera Beths, Viool
Joke Kramer, ?
Antonio Vivaldi (1678-1741) Concerto Grosso opus 3 nr. 11
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Aria’s uit Figaro en die Zauberflöte
Jurriaan Andriessen (1925-1996) ??
Ludwig von Beethoven (1770-1827) Vioolconcert

 

 

 

Zomer 1969
 

Eigen programma o.l.v. Otto Klap

I.s.m. Insinger Blazersensemble
M.m.v. Han de Vries, Hobo
George Peterson, Klarinet
Joep Terweij, Fagot
Iman Soeteman, Hoorn
Henry Purcell (1658-1695) Ouverture
Joseph Haydn (1732-1809) Symfonie nr. 104 ‘London’
Ottorino Bazzani Suite uit toneelmuziek voor Peter Weiss
Franz Krommer (1759-1831) Nonet
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Symfonie concertante voor 4 blazers
Concerten
vrijdag 13 juni 1969 Amsterdam, Concertgebouw/Kleine zaal

 

Najaar 1969
 

Eigen programmao.l.v. Otto Klap/Reinhardt van Randwijk

M.m.v. Ton Kluizenaar, Tenor
Harry van der Kamp, Bas
Klaartje Post, Viool
Ida Mager, Viool
Addy Camper, Cello
Ingrid Sieverts, ?

Kerstconcerten

Georg Friedrich Händel (1685-1759) Concerto Grosso opus 6 nr. 6
Franz Schubert (1797-1828) Symfonie nr. 3
Dietrich Buxtehude (1637-1707) Cantate ‘Das neugebor’ne Kindelein’
Ottorino Bazzani Dancor per strumenti a fiatti
Johann Sebastian Bach (1685-1750) Cantate ‘Uns ist ein Kind geboren’ BWV 142
Arcangelo Corelli (1653-1713) Concerto Grosso nr. 8
Johann David Heinichen (1683-1729) Sanctus
Concerten
woensdag 17 december 1969 Amstelveen, Pauluskerk
donderdag 18 december 1969 Hoorn NH, Geref. Kerk
Voorjaar 1970

Eigen programma o.l.v. Otto Klap/Reinhardt van Randwijk

I.s.m. VU-Koor, Amsterdam
VU Kamerkoor, Amsterdam
M.m.v. Anneliese Post, Sopraan
Marja Jacobs, Alt
Ton Kluizenaar, Tenor
Otto Ottens, Bas
Rudi van Velsen, Hoorn
Iman Soeteman, Hoorn
Henk Soeteman, Hoorn
Bernard Winsemius, Orgel

Voor de pauze werken van Schüutz en Duruflé door het koor alleen

Ton de Leeuw (1926-1996) Pluto-suite
Antonio Vivaldi (1678-1741) Concert voor 2 hoorns en orkest
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Krönungsmesse
Concerten
woensdag 27 mei 1970 Amsterdam, Augustinuskerk
vrijdag 29 mei 1970 Rotterdam, De Doelen

 

Najaar 1970

Eigen programma o.l.v. Otto Klap

M.m.v. Ida Mager, Viool
Otto Sterman, Fluit
Emmy Overbeek, Fluit
Georg Philipp Telemann (1681-1767) Concert voor 2 fluiten en strijkorkest
Jurriaan Andriessen (1925-1996) Respiration-suite
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Vioolconcert nr. 5
Concerten
woensdag 16 december 1970 Hoorn NH, Geref. Kerk
vrijdag 18 december 1970 Amsterdam, Engelse Kerk

 

Zomer 1971

Eigen programma o.l.v. Otto Klap/Juriaan Fransman

I.s.m. popgroep “The brave new world”
M.m.v. Ida Mager, Viool
Willem de Fesch (1687-1761) Vioolconcert
Jurriaan Andriessen (1925-1996) Il divorzio di Figaro (1968)
Jurriaan Fransman 3 korte schetsen voor koor
Wil Eisma (1929) Diposorpros
Hans Henkemans (1913-1995) Primavera
Bernard van Beurden (1933) Er op of er popper
Concerten
zaterdag 5 juni 1971 Amsterdam, Frascati
Najaar 1971

Eigen programmao.l.v. Otto Klap

M.m.v. Dick van den Burg, Viool
Henk Vos, Fluit
Rob Tempelaar, Hobo
Saar Strumphler, Harp
Johann Sebastian Bach (1685-1750) Brandenburgs Concert nr. 1, deel 2
Maurice Ravel (1875-1937) Pavane
Jurriaan Andriessen (1925-1996) Octuor
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Concert voor fluit en harp
Concerten
vrijdag 17 december 1971 Amsterdam, Engelse Kerk
Voorjaar 1972

Eigen programma o.l.v. Otto Klap/Reinhardt van Randwijk

I.s.m. VU-Koor, Amsterdam
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Maurerische Trauermusik
Johann Sebastian Bach (1685-1750) Lucas-passion
Concerten
zaterdag 25 maart 1972
Zomer 1972

Eigen programma o.l.v. Otto Klap

M.m.v. Dick van den Burg, Viool
Jan Kouwenhoven, Hobo
Henk Soeteman, Hoorn
Arthur Honegger (1892-1955) Pastorale d’été
Jurriaan Fransman Koorstudie voor Orkest en anderen
Claudio Monteverdi (1567-1643) Madrigalen
Johann Sebastian Bach (1685-1750) Concert voor viool en hobo
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Maurerische Trauermusik
Charles Ives (1874-1954) The unanswered question
Heinrich Sutermeister (1910-1995) Serenade II
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Hoornconcert nr. 1
Concerten
donderdag 23 maart 1972 Volendam, St. Vincentiuskerk
zaterdag 17 juni 1972 Amsterdam, Frascati
Najaar 1972

Eigen programma o.l.v. Otto Klap

M.m.v. Marlie Blom, Sopraan
Els Krieg, Viool
Margreeth Greydanus, Viool
Margaret Ruysink, Viool
Ida Mager, Viool
Martine Belder, Cello
Bas de Jong, Klarinet
Frans Pasdeloup, Trompet
Bernard Winsemius, Orgel
Frans Scarff, ?
Arcangelo Corelli (1653-1713) Concerto Grosso nr. 8
Guiseppe Torelli (1658-1709) Sonate a cinque per trombe e archi
Tommaso Albinoni (1671-1750) Adagio
Ottorino Bazzani Dancor per strumenti a fiatti
Johann Sebastian Bach (1685-1750) Sonata 1
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Aria van Barbarina, recitatief en aria van Suzanna uit de ‘N
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Klarinetconcert
Concerten
donderdag 21 december 1972 Amsterdam
vrijdag 22 december 1972
Zomer 1973

Eigen programma o.l.v. Otto Klap

M.m.v. Margaret Ruysink, Viool
Frank van Kooten, Hobo
Tom Schattelein, Klarinet
Henk de Wit, Fagot
Peter Hoekmeijer, Hoorn
Frans Beeldsnijder, Piano
Madeleine ?, ?
Frits Schipper, ?
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Gran Partita
Antonio Vivaldi (1678-1741) Concerto Grosso opus 3 nr. 11
Ottorino Bazzani Watergate Music
Johann Sebastian Bach (1685-1750) Pianoconcert in d-mol
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Symfonie concertante voor 4 blazers
Concerten
vrijdag 1 juni 1973 Amsterdam
Najaar 1973

Eigen programma o.l.v. Otto Klap

M.m.v. Barbara Sanders, Sopraan
Daan Admiraal, Hobo
Joseph Haydn (1732-1809) Symfonie nr. 44 ‘Trauer’
Maurice Ravel (1875-1937) Pièce en forme de habanera
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Aria van Barbarina, recitatief en aria van Suzanna uit de ‘N
Georg Philipp Telemann (1681-1767) Trio voor 2 fluiten en orgel
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Serenade voor 8 blazers KV 275
Domenico Cimarosa (1749-1801) Hoboconcert
Concerten
zaterdag 22 december 1973 Edam, Lutherse Kerk
zondag 23 december 1973 Amsterdam, Engelse Kerk
Zomer 1974

Eigen programma o.l.v. Otto Klap

Willem de Fesch (1687-1761) Concerto opus 3 nr. 2
Paul Hindemith (1895-1963) 8 pieces in the first psition for string quartet
Hans Henkemans (1913-1995) Primavera
Franz Schubert (1797-1828) Balletmusik aus Rosamunde
Béla Bartók (1881-1945) 14 kleine Stücke aus der Serie ‘für Kinder’
Concerten
zaterdag 25 mei 1974 Amsterdam, Shaffy Theater
Alleen Henkemans en Bartok als onderdeel van een CREA/ACC 13-uurs manifestatie
donderdag 30 mei 1974 Amsterdam
Zomer 1975

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Ida Mager, Viool
Ewald Kooiman, Orgel
Georg Friedrich Händel (1685-1759) Concerto Grosso opus 6 nr. 2
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Vioolconcert nr. 5
Georg Friedrich Händel (1685-1759) Orgelconcert opus 4 nr. 2
Paul Hindemith (1895-1963) 5 Stücke voor strijkorkest
Concerten
dinsdag 3 juni 1975 Bunnik, N.H. Kerk
woensdag 4 juni 1975 Amsterdam, VU Kerkzaal
Najaar 1975

Samenwerkingsprogramma o.l.v. Daan Admiraal

I.s.m. Vocaal Ensemble Occasion, Nijmegen/Amsterdam (o.l.v. Bruno de Greeve)
Bestond uit studenten uit Nijmegen en van de GU (later UVA) uit Amsterdam
M.m.v. Daan AdmiraalHobo d’amore

Het concert werd vooraf gegaan door een optreden van het Vocaal Ensemble Occasion, bestaande uit studenten uit Nijmegen en van de GU (later UVA) uit Amsterdam met werken van Poulenc, Milhaud en Auric olv Bruno de Greeve. Tijdens de pauze werd door een blazersensemble (waarschijnlijk uit het orkest) een partita van Rosetti gespeeld

Giovanni Gabrieli (1557-1612) Canzona XVI voor 3 koren
Johann Sebastian Bach (1685-1750) Concert voor hobo d’amore, strijkers en continuo
Paul Hindemith (1895-1963) 5 Stücke voor strijkorkest
Joseph Haydn (1732-1809) Symfonie nr. 103 ‘mit den Paukenwirbel’
Concerten
donderdag 18 december 1975 Edam, Lutherse Kerk
vrijdag 19 december 1975 Amsterdam, De Duif
Voorjaar 1976 - PAN-festival

Buitengewoon programma o.l.v. Daan Admiraal

Onderdeel van programma met diverse koren en orkesten

Georg Friedrich Händel (1685-1759) Suite in F uit de Watermusic
Concerten
zaterdag 24 april 1976 Groningen, De Oosterpoort
Voorjaar 1976 - Mozartprogramma

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal / Sam ten Velden

I.s.m. VU-Koor, Amsterdam (o.l.v. Jean-Marie ten Velde)
M.m.v. Adinda de Nijs, Sopraan
Guurtje Schermer, Alt
Ad van Baasbank, Tenor
Jelle Draijer, Bas
Leo van Doeselaar, Orgel
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Sancta Maria, Mater Dei
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Te Deum KV 141
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Divertimento
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Kyrie KV 341
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Vesperae
Concerten
vrijdag 28 mei 1976 Amsterdam, De Duif
Zomer 1976 - Klippertournee

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Giovanni Gabrieli (1557-1612) Canzona XVI voor 3 koren
Georg Friedrich Händel (1685-1759) Eerste suite uit de ‘Water music’
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Divertimento in Es voor 10 blazers
Edvard Grieg (1843-1907) Holbergsuite
Franz Schubert (1797-1828) Symfonie nr. 6
Concerten
zondag 20 juni 1976 Hoorn Terschelling, N.H. Kerk
maandag 21 juni 1976 Den Burg Texel, N.H. Kerk
woensdag 23 juni 1976 Hoorn NH, bij de Noorderkerk
donderdag 24 juni 1976 Amsterdam, De Duif
vrijdag 25 juni 1976 Enkhuizen, Katholieke Kerk
Najaar 1976 - Dessertconcert

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Peter de Leeuw, Viool
Daan Admiraal, Hobo
Tommaso Albinoni (1671-1750) Hoboconcert opus 7 nr. 6
Gioacchino Rossini (1792-1868) Strijkerssonate nr. 1
Edvard Grieg (1843-1907) Zwei Elegischen Melodien
Pal Jardanyi (1920-1966) Vioolconcert
Concerten
woensdag 13 oktober 1976 Amsterdam, VU Kerkzaal
‘Dessertconcert’
Najaar 1976

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Ronald Brautigam, Piano
Johann Sebastian Bach (1685-1750) Brandenburgs Concert nr. 3
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Pianoconcert nr. 23 in A KV 488
Franz Schubert (1797-1828) Symfonie nr. 5
Concerten
woensdag 15 december 1976 Nijmegen, Universiteit
donderdag 16 december 1976 Leiden, Lutherse Kerk
vrijdag 17 december 1976 Amsterdam, De Duif
Voorjaar 1977

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Marien van Staalen, Cello
Béla Bartók (1881-1945) Roemeense Volksdansen
Igor Stravinski (1882-1971) Suite nr. 1
Robert Schumann (1810-1856) Celloconcert
Charles Gounod (1818-1893) Petite Symfonie voor blazers
Antonín Dvorák (1841-1904) Böhmische suite
Concerten
woensdag 23 maart 1977 Leiden, Lutherse Kerk
zondag 26 juni 1977 Amsterdam, Waalse Kerk
Zomer 1977 - Tweede klippertournee

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

William Boyce (1710-1769) Symfonie nr. 4
Georg Philipp Telemann (1681-1767) Wassermusik
Edward Elgar (1857-1934) Strijkersserenade
Béla Bartók (1881-1945) Roemeense Volksdansen
Igor Stravinski (1882-1971) Suite nr. 1
Ludwig von Beethoven (1770-1827) Symfonie nr. 8
Concerten
zondag 12 juni 1977 Den Burg Texel, N.H. Kerk
maandag 13 juni 1977 Hoorn Terschelling, N.H. Kerk
dinsdag 14 juni 1977 Sneek, Amicitia
woensdag 15 juni 1977 Medemblik, Bonifaciuskerk
zaterdag 18 juni 1977 Amsterdam, De Duif
Najaar 1977

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Harro Ruijsenaars, Cello
Georg Friedrich Händel (1685-1759) Concerto Grosso opus 6 nr. 7
Johann Christian Bach (1735-1782) Sinfonia opus 18 nr. 4
Pjotr Iljitsj Tsjaikovski (1840-1893) Rococo-variaties voor cello en orkest
Joseph Haydn (1732-1809) Symfonie nr. 104 ‘London’
Concerten
zaterdag 10 december 1977 Aalsmeer, Kerk
donderdag 22 december 1977 Amsterdam, Waalse Kerk
Voorjaar 1978

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Hans Dullaert, Hoorn
Darius Milhaud (1892-1974) La Creation du Monde
Kurt Weill (1900-1950) Kleine Dreigroschenmusik
Joseph Haydn (1732-1809) Hoornconcert in D
Zoltan Kodály (1882-1967) Dansen uit Galantha
Concerten
vrijdag 14 april 1978 Amsterdam, Waalse Kerk
Zomer 1978 - Zomertournee 1978

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Georg Friedrich Händel (1685-1759) Arrival of the Queen of Sheba
Pjotr Iljitsj Tsjaikovski (1840-1893) Strijkersserenade
Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847) Notturno
Ludwig von Beethoven (1770-1827) Symfonie nr. 2
Concerten
woensdag 28 juni 1978 Amsterdam
Najaar 1978 - Stravinskiprogramma

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Maarten Veeze, Viool
Igor Stravinski (1882-1971) Symphonies d’instruments à vent (1920-1921)
(Voor blaasorkest)
Igor Stravinski (1882-1971) Appolon Mussagète
Igor Stravinski (1882-1971) Vioolconcert
Concerten
vrijdag 15 december 1978 Amsterdam, Waalse Kerk
Voorjaar 1979

Eigen programma o.l.v. Huub Kerstens/Daan Admiraal

I.s.m. VU-Koor, Amsterdam (o.l.v. Jean-Marie ten Velde)
M.m.v. Djoke Winkler-Prins, Sopraan
Daan Admiraal, Hobo
Gerda Ockers, Harp
Maurice Ravel (1875-1937) Ma mère l’Oye
Bohuslav Martinu (1890-1959) Hoboconcert
Claude Debussy (1862-1918) Danse Sacrée et Danse Profane
Francis Poulenc (1899-1963) Gloria
Concerten
donderdag 29 maart 1979 Amsterdam, Westerkerk
Zomer 1979 - Engelandtournee

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Maarten Veeze, Viool
Ludwig von Beethoven (1770-1827) Ouverture ‘Prometheus’
Johannes Brahms (1833-1897) Vioolconcert
Karel Mengelberg (1902-1984) Suite voor orkest
Zoltan Kodály (1882-1967) Dansen uit Galantha
Concerten
donderdag 21 juni 1979 Amsterdam, Waalse Kerk
dinsdag 26 juni 1979 Londen, St. Margaret Church
donderdag 28 juni 1979 Londen, Jubilee Garden
vrijdag 29 juni 1979 Hatfield, Engeland
zondag 1 juli 1979 Farnham, Engeland
vrijdag 27 juli 1979 Waltham Forest, Engeland
Najaar 1979

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Johann Christian Bach (1735-1782) Sinfonia voor Dubbelorkest opus 18 nr. 5
Edvard Grieg (1843-1907) Peer Gynt suites
Johannes Brahms (1833-1897) Symfonie nr. 2
Concerten
zaterdag 15 december 1979 Amsterdam, Waalse Kerk
Voorjaar 1980

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal/Ernst Snel

I.s.m. Amsterdams Vokaal Ensemble
M.m.v. [Onbekend], Trompet
William Boyce (1710-1769) Symfonie voor trompet en Strijkers
Henry Purcell (1658-1695) Funeral Sentences
Georg Friedrich Händel (1685-1759) Orgelconcert
Henry Purcell (1658-1695) Caecilia Ode
Grzegorz Gerwazy Gorczycki (1667-1734) Completorium
Concerten
vrijdag 14 maart 1980 Amsterdam, Oud-Katholieke Kerk (Ruysdaelstraat)
Voorjaar 1980

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Harry van der Kamp, Bariton
Michail Glinka (1804-1857) Ouverture Karaminskaja
Modest Moessorgski (1839-1881) Liederencyclus ‘Zonder zon’
Nicolai Rimski-Korsakov (1844-1908) Sinfonietta
Mili Aleksejevitsj Balakirev (1837-1910) Russia
Alexander Borodin (1833-1887) Polowetser Dansen uit ‘Prins Igor”
Concerten
donderdag 20 maart 1980 Amsterdam, Waalse Kerk
zondag 23 maart 1980 Amsterdam, Joodse Gemeente
Zomer 1980 - Derde klippertournee

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Jules van Hessen, Klarinet
Pjotr Iljitsj Tsjaikovski (1840-1893) Fantasie-ouverture “Romeo en Julia”
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Klarinetconcert
Claude Debussy (1862-1918) Prélude a l’après-midi d’un faune
Manuel de Falla (1876-1946) El sombrero de tres picos
Concerten
zaterdag 21 juni 1980 Harlingen, Trebol
dinsdag 24 juni 1980 Den Helder, Schouwburg “de Kampanje”
woensdag 25 juni 1980 Hoorn NH, Oudhollandse Markt
donderdag 26 juni 1980 Naarden, Grote Kerk
vrijdag 27 juni 1980 Amsterdam, Waalse Kerk
Najaar 1980 - Eeuwfeest Vrije Universiteit

Eigen programmao.l.v. Huub Kerstens/Daan Admiraal

I.s.m. VU Kamerkoor, Amsterdam
VU-Koor, Amsterdam (o.l.v. Jean-Marie ten Velde)

100-jarig bestaan van de VU; VU-kamerkoor voerde tevens werk van Kodaly uit

Ludwig von Beethoven (1770-1827) Ouverture Egmont
Ralph Vaughan-Williams (1872-1958) Serenade to music
Pjotr Iljitsj Tsjaikovski (1840-1893) Fantasie-ouverture “Romeo en Julia”
Manuel de Falla (1876-1946) El sombrero de tres picos
Joop Voorn (1932) Song of enitharmon
(Première)
Concerten
zondag 19 oktober 1980 Amsterdam, Joodse Gemeente
Najaar 1980

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Ludwig von Beethoven (1770-1827) Ouverture Egmont
Pjotr Iljitsj Tsjaikovski (1840-1893) Fantasie-ouverture “Romeo en Julia”
Manuel de Falla (1876-1946) El sombrero de tres picos
Concerten
donderdag 27 november 1980 Amsterdam, Concertgebouw
Voorjaar 1981

Eigen programmao.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Marien van Staalen, Cello
Edward Elgar (1857-1934) Celloconcert
Dmitri Sjostakovitsj (1906-1975) Symfonie nr. 5
Concerten
dinsdag 17 maart 1981 Amsterdam, Paradiso
zondag 22 maart 1981 Rotterdam, De Doelen
Zomer 1981 - Zomertournee

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Stanley Hoogland, Fortepiano
Giovanni Gabrieli (1557-1612) Canzoni
Johann Christian Bach (1735-1782) Concert in bes opus 13 nr 4
Béla Bartók (1881-1945) Divertimento voor strijkorkest
Modest Moessorgski (1839-1881) Schilderijen van een tentoonstelling (Orkestratie Maurice Ra
Concerten
zondag 21 juni 1981 Hattem, ’t Heem
maandag 22 juni 1981 Harderwijk, Kloosterplein
In Harderwijk werd J.Chr. Bach’s concert niet uitgevoerd
dinsdag 23 juni 1981 Zutphen, Hanzehof
woensdag 24 juni 1981 Arnhem, Stadhuishal
donderdag 25 juni 1981 Ermelo, Immanuelkerk
zaterdag 27 juni 1981 Amsterdam, Dominicuskerk
Najaar 1981

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Paul Komen, Piano
Johannes Brahms (1833-1897) Hongaarse Dansen nrs. 7, 6 en 5
Béla Bartók (1881-1945) Pianoconcert nr. 3
Pjotr Iljitsj Tsjaikovski (1840-1893) Symfonie nr. 5
Concerten
maandag 14 december 1981 Amsterdam, Bachzaal
dinsdag 15 december 1981 Zwolle, Buitensociëteit
Voorjaar 1982

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal 

M.m.v. Bas Uijtdehaage, Fluit
Harry Sparnaay, Bas- en contrabasklarinet
Alexander Manasse Bas- en contrabasclarinetconcert
(Première)
Léon Orthel (1905-1985) Symfonie nr. 2 ‘Sinfonia piccola’
Willem Pijper (1894-1947) Zes Adagio’s
Hendrik Andriessen (1892-1981) Couperin-variaties voor fluit, strijkers en harp
Daan Manneke (1939) Ruimten
Concerten
woensdag 31 maart 1982 Naarden, Grote Kerk
donderdag 1 april 1982 Amsterdam, Bachzaal
Zomer 1982

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Maarten Veeze, Viool
Peter van Anrooy (1879-1954) Piet Hein-rapsodie
Johannes Brahms (1833-1897) Vioolconcert
Concerten
zondag 20 juni 1982 Amsterdam, Sonesta Koepelzaal
Koffieconcert van de Stichting Cultureel Cenrum Ronde Lutherse Kerk
Zomer 1982 - Zomertournee

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Jaap van Zweden, Viool
Peter van Anrooy (1879-1954) Piet Hein-rapsodie
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Vioolconcert in D
Dmitri Sjostakovitsj (1906-1975) Symfonie nr. 5
Concerten
maandag 28 juni 1982 Middelburg, Concert- en Gehoorzaal
woensdag 30 juni 1982 Amsterdam, Concertgebouw
vrijdag 2 juli 1982 Hoorn NH, Oosterkerk
zondag 4 juli 1982 Haarlem, Concertgebouw
Najaar 1982

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Jaap van Zweden, Viool
Judith de Munk, Altviool
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Ouverture ‘Zauberflöte’
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Symfonie concertante voor viool en altviool
Sergej Prokofjev (1891-1953) Uit de tweede suite uit ‘Romeo et Juliette’ de delen 1,2,3,4
Igor Stravinski (1882-1971) Symphony in three movements
Concerten
zondag 12 december 1982 Amsterdam, Sonesta Koepelzaal
Voorjaar 1983

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Gerardien Laverman, Viool
Saskia van der Wel, Cello
Carlos Chávez (1899-1978) Sinfonia India
Jacques Ibert (1890-1962) Celloconcert
Ernest-Amédée Chausson (1855-1899) Poème
George Gershwin (1898-1937) An American in Paris
Concerten
zaterdag 26 maart 1983 Amsterdam, Sonesta Koepelzaal
Zomer 1983 - Zomertournee ''Le Sacre du Printemps''
Beluister dit programma op Spotify

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Marien van Staalen, Cello
Overige concerten
Pieter Wispelwey, Cello
Nijmegen
Antonín Dvorák (1841-1904) Concert voor cello en orkest
Igor Stravinski (1882-1971) Le Sacre du Printemps (1911-1913)
(revisie 1947)
Concerten
zaterdag 25 juni 1983 Zeist
zondag 26 juni 1983 Nijmegen, Openluchttheater ‘de Goffert’
donderdag 30 juni 1983 Middelburg, Concert- en Gehoorzaal
vrijdag 1 juli 1983 Amsterdam, De Meervaart
zaterdag 2 juli 1983 Haarlem, Concertgebouw

 

Najaar 1983 - Engels programma
 

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Malcolm Arnold (1921) Vier Schotse dansen
Benjamin Britten (1913-1976) Sinfonia da requiem (1940)
Ralph Vaughan-Williams (1872-1958) Fantasie on a theme of Thomas Tallis
William Walton (1902-1983) Hindemith-variaties
Concerten
zondag 11 december 1983 Amsterdam, Sonesta Koepelzaal
Voorjaar 1984

Eigen programma o.l.v. Huub Kerstens/Daan Admiraal

M.m.v. Dorothy Dorow, Sopraan
Johannes Brahms (1833-1897) Schicksalslied
Karol Szymanowski (1882-1937) Lieder der Märchenprinzessin
Simon Burgers (1958) Synthese
(wereldpremière)
Maurice Ravel (1875-1937) Shéhérazade
Alexander Borodin (1833-1887) Polowetser Dansen uit ‘Prins Igor”
Concerten
woensdag 7 maart 1984 Amsterdam, Concertgebouw
Zomer 1984 - Zomertournee

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Ronald Brautigam, Piano
Piet Hulsbos, Orgel
Johannes Brahms (1833-1897) Pianoconcert nr. 1
Nicolai Rimski-Korsakov (1844-1908) Ouverture ‘Het groot Russisch Paasfeest’
Leos Janácek (1854-1928) Taras Bulba
Concerten
zondag 24 juni 1984 Nijmegen, Openluchttheater ‘de Goffert’
dinsdag 26 juni 1984 Middelburg, Concert- en Gehoorzaal
woensdag 27 juni 1984 Amsterdam, Concertgebouw
donderdag 28 juni 1984 Den Haag, Nieuwe Kerk
vrijdag 29 juni 1984 Ermelo, Immanuelkerk
zaterdag 30 juni 1984 Arnhem, Musis Sacrum
Najaar 1984 - ''Petroesjka''
Beluister dit programma op Spotify

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Joan Berkhemer, Viool
Béla Bartók (1881-1945) Tweede vioolconcert
Igor Stravinski (1882-1971) Petroesjka (1911-1947)
Concerten
woensdag 19 december 1984 Amsterdam, Sonesta Koepelzaal

 

Voorjaar 1985 - Amerikaans programma
 

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Peter Kranen, Piano
Leonard Bernstein (1918-1990) Ouverture ‘Candide’
Aaron Copland (1900-1990) Billy the kid
George Gershwin (1898-1937) Rhapsody in blue
Ferde Grofé (1892-1972) Grand Canyon suite
Concerten
dinsdag 19 maart 1985 Amsterdam, Sonesta Koepelzaal
zaterdag 23 maart 1985 Haarlem, Concertgebouw
Zomer 1985 Zomertournee

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Peter Brunt, Viool
Giuseppe Verdi (1813-1901) Ouverture ‘La forza del destino’
Jean Sibelius (1865-1957) Vioolconcert
Béla Bartók (1881-1945) Concert voor orkest
Concerten
zondag 23 juni 1985 Hoeven, Centrum Bovendonk
maandag 24 juni 1985 Utrecht, Geertekerk
dinsdag 25 juni 1985 Middelburg, Concert- en Gehoorzaal
woensdag 26 juni 1985 Eindhoven, Catharinakerk
donderdag 27 juni 1985 Amsterdam, Concertgebouw
vrijdag 28 juni 1985 Amersfoort, Centrum ‘de Brug’
Najaar 1985 - ''Sjostakovitsj 8''
Beluister dit programma op Spotify

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Wout Oosterkamp, Bariton
Gustav Mahler (1860-1911) Kindertotenlieder
Dmitri Sjostakovitsj (1906-1975) Symfonie nr. 8
Concerten
donderdag 19 december 1985 Amsterdam, Sonesta Koepelzaal
zaterdag 21 december 1985 Haarlem, Concertgebouw

 

Voorjaar 1986 - Nieuwe Weense School
 

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Joan Berkhemer, Viool

Met toelichting van Leo Samama

J.S. Bach/Anton Webern Ricercare à 6
Alban Berg (1885-1935) Vioolconcert
Arnold Schönberg (1874-1951) Fünf Orchesterstücke
Concerten
vrijdag 21 maart 1986 Amsterdam, Sonesta Koepelzaal
zaterdag 22 maart 1986 Den Haag, Nieuwe Kerk
zondag 23 maart 1986 Groningen, De Oosterpoort
Zomer 1986 - Holland Festival

Buitengewoon programma o.l.v. Juriaan Röntgen, Daan Admiraal, Ronald Kieft e.a.

I.s.m. Het Orkest, Amsterdam
Con Brio, Amsterdam
Naardens Kamer Orkest
Leden van het Heemsteeds Kamerorkest

Stuk voor zes orkesten onder leiding van Daan Admiraal, Juriaan Röntgen, Roland Kieft, Iman Soeteman, Ernst van Tiel en Jules van Hessen

Daan Manneke (1939) Babel voor zes instrumentale groepen, 14 pauken en slagwerk
Concerten
zaterdag 15 juni 1985 Amsterdam, Concertgebouw
Zomer 1986 - Zomertournee

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Jan Wijn, Piano
Jan Wijn kon indertijd daadwerkelijk slechts met één hand piano spelen.
Wouter van Belle, Orgel
Middelburg en Utrecht
Piet Hulsbos, Orgel
Hilversum, Arnhem en Amsterdam
Hector Berlioz (1803-1869) Ouverture Benvenuto Cellini
Maurice Ravel (1875-1937) Pianoconcert voor de linkerhand
Camille Saint-Saëns (1835-1921) Symfonie nr. 3 ‘Orgelsymfonie’
Concerten
maandag 23 juni 1986 Hilversum, Sint Vituskerk
dinsdag 24 juni 1986 Middelburg, Concert- en Gehoorzaal
woensdag 25 juni 1986 Utrecht, Janskerk
donderdag 26 juni 1986 Amsterdam, Concertgebouw
vrijdag 27 juni 1986 Arnhem, Musis Sacrum
Najaar 1986 - ''Bruckner 7''
Besluiter dit programma op Spotify

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Olivier Messiaen (1908-1992) L’Ascension, quatre méditations symphonique
Anton Bruckner (1824-1896) Symfonie nr. 7 ‘Lyrische’
Concerten
donderdag 27 november 1986 Haarlem, Concertgebouw
zaterdag 29 november 1986 Amsterdam, Westerkerk
zondag 30 november 1986 Den Haag, Conservatorium
In Den Haag werd alleen Messiaen gespeeld op een speciaal Messiaen festival, in aanwezigheid van de componist

 

Voorjaar 1987 - Hollandse Meesters
 

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Jacob Boogaart, Piano

Programmakeuze n.a.v. het boek ‘Zeventig jaar Nederlandse Muziek’ van Leo Samama

Alphons Diepenbrock (1862-1921) Ouverture De Vogels
Henriette Bosmans (1895-1952) Concertino voor piano en orkest
Marius Monnikendam (1896-1977) Arbeid; symfonische beweging
Léon Orthel (1905-1985) Symfonie nr. 2 ‘Sinfonia piccola’
Rudolf Escher (1912-1980) Hymne du grand Meaulnes
Ton de Leeuw (1926-1996) Symphonies of Winds
Peter Schat (1935-2003) Serenade voor Strijkers
Tristan Keuris (1946-1996) Sinfonia
Concerten
donderdag 12 maart 1987 Amsterdam, Sonesta Koepelzaal
vrijdag 13 maart 1987 Utrecht, Geertekerk
Zomer 1987 - Zomertournee ||Symphonie Fantastique||

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Young-Hee Kim, Sopraan
Middelburg en Den Haag
Charlotte Margiono, Sopraan
Utrecht, Lookeren en Amsterdam
Richard Wagner (1813-1883) Ouverture van ‘Die Meistersinger von Nürnberg’
Richard Strauss (1864-1949) Vier letzte Lieder
Hector Berlioz (1803-1869) Symphonie Fantastique (1830)
Concerten
maandag 22 juni 1987 Utrecht, Geertekerk
dinsdag 23 juni 1987 Lookeren, België, Cultureel Centrum
woensdag 24 juni 1987 Den Haag, Nieuwe Kerk
donderdag 25 juni 1987 Middelburg, Concert- en Gehoorzaal
vrijdag 26 juni 1987 Amsterdam, Concertgebouw
Najaar 1987 - Docudrama Calvijn

Buitengewoon programmao.l.v. Daan Admiraal

Studio-opnamen door ongeveer 40 VU-orkestleden voor de achtergrondmuziek van een Docudrama (op de radio) over het leven van Calvijn

Simon Pluister (1913-1995) Sinfonia Calvinia
Najaar 1987- Elektronisch orgelconcert

Ingehuurd bij extern programma o.l.v. Daan Admiraal

Lex van Delden (1919-1988) Electronisch orgelconcert
? ? Electronisch orgelconcert
Najaar 1987 - Onze eerste Mahlersymfonie!

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal/Jan Eelkema

I.s.m. Toonkunstkoor, Amsterdam (o.l.v. Jan Eelkema)
M.m.v. Bernadette ter Heijne, Sopraan
Ingrid Kapelle, Sopraan
Eleonora Volkert, Alt
Francis Poulenc (1899-1963) Gloria
Gustav Mahler (1860-1911) Symfonie nr. 2 ‘Auferstehung’
Concerten
dinsdag 15 december 1987 Bussum, Sint Vituskerk
woensdag 16 december 1987 Leiden, Stadsgehoorzaal
vrijdag 18 december 1987 Amsterdam, Nieuwe Kerk
Meer dan uitverkocht: publiek zat op de grond. Menigeen zal zich nog de rammelende geldkist van de te late penningmeester herinneren.
Voorjaar 1988

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Pieter Wispelwey, Cello
Willem Pijper (1894-1947) Symfonie nr. 3 (1926)
Henri Dutilleux (1916) ‘Tout un monde lointain’, Concert voor violoncello en orkest (1960-1970)
Bohuslav Martinu (1890-1959) Fantaisies Symphoniques (symfonie nr. 6)
Henk Badings (1907-1987) Symfonische Variaties (1936-37)
Concerten
zondag 13 maart 1988 Haarlem, Concertgebouw
woensdag 16 maart 1988 Amsterdam, Sonesta Koepelzaal
donderdag 17 maart 1988 Utrecht, Geertekerk
Zomer 1988 - Zomertournee

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Emmy Verhey, Viool
Pjotr Iljitsj Tsjaikovski (1840-1893) Ouverture Romeo en Julia
Igor Stravinski (1882-1971) Vioolconcert
Antonín Dvorák (1841-1904) Symfonie nr. 9 ‘uit de nieuwe wereld’
Concerten
maandag 20 juni 1988 Zwolle, Nieuwe Buitensociëteit
dinsdag 21 juni 1988 Middelburg, Concert- en Gehoorzaal
woensdag 22 juni 1988 Maastricht, Staargebouw
donderdag 23 juni 1988 Amsterdam, Concertgebouw
vrijdag 24 juni 1988 Utrecht, Geertekerk
Najaar 1988 - ''Verdi Requiem''
 

Samenwerkingsprogramma o.l.v. Daan Admiraal

I.s.m. Hoofdstadkoor, Amsterdam
Collegium Musicum Amstelodamense, Amsterdam
M.m.v. Ingrid Kapelle, Sopraan
Annet Andriesen, Alt
Jan Schouten, Tenor
Henk Smit, Bas
Giuseppe Verdi (1813-1901) Requiem
Concerten
woensdag 9 november 1988 Haarlem, Concertgebouw
vrijdag 11 november 1988 Amsterdam, Concertgebouw

 

Voorjaar 1989
 

Samenwerkingsprogramma o.l.v. Daan Admiraal

I.s.m. VU-Koor, Amsterdam (o.l.v. Jean-Marie ten Velde)
Krashna Musika koor, Delft
M.m.v. Ingrid Kapelle, Sopraan
Sasja Hunnego, Alt
Marten Smeding, Tenor
René Linnenbank, Bas
Johannes Brahms (1833-1897) Symfonie nr. 1
Leos Janácek (1854-1928) Glagolitische mis
Concerten
vrijdag 3 februari 1989 Leiden, Stadsgehoorzaal
zondag 5 februari 1989 Amsterdam, Concertgebouw
Zomer 1989 - Zomertournee ''Mahler 5''
Beluister dit programma op Spotify

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal (Loes Visser)

M.m.v. Pieter Wispelwey, Cello
Dmitri Sjostakovitsj (1906-1975) Celloconcert nr. 1
Gustav Mahler (1860-1911) Symfonie nr. 5
Concerten
zaterdag 20 mei 1989 Amsterdam, VU-Ziekenhuis, tuin
Openluchtconcert (alleen Sjostakovitsj). Het VU-Koor zong ook op dit concert: J. van Zelm en B. Britten (Rejoice the Lamb)
donderdag 29 juni 1989 Utrecht, Geertekerk
vrijdag 30 juni 1989 Zutphen, Hanzehof
zondag 2 juli 1989 Den Haag, Anton Philipszaal
Directieexamen van Loes Visser; alleen Mahler
maandag 3 juli 1989 Middelburg, Concert- en Gehoorzaal
dinsdag 4 juli 1989 Amsterdam, Concertgebouw
donderdag 6 juli 1989 Alkmaar, De Vest

 

Najaar 1989
 

Ingehuurd bij extern programma o.l.v. Martin Kamminga

I.s.m. KCOV (Koninklijke Christelijke Oratorium Vereniging), Amsterdam (o.l.v. Martin Kamminga)
M.m.v. Hilary Reynolds, Sopraan
Margareth Beunders, Alt
Paul Endendijk, Tenor
Wout Oosterkamp, Bas
Giuseppe Verdi (1813-1901) Requiem
Concerten
dinsdag 17 oktober 1989 Amsterdam, Concertgebouw
Najaar 1989 - ''De wonderbaarlijke mandarijn''
 

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

I.s.m. Toonkunstkoor, Amsterdam (o.l.v. Winfried Maczewski)
M.m.v. Jan Derksen, Tenor
Jan Derksen verving Marten Smeding, die door ziekte werd verhinderd
Johannes Brahms (1833-1897) Schicksalslied
Zoltan Kodály (1882-1967) Psalmus Hungaricus
Béla Bartók (1881-1945) De wonderbaarlijke mandarijn
Concerten
dinsdag 12 december 1989 Nijmegen, De Vereeniging
woensdag 13 december 1989 Amsterdam, Beurs van Berlage

 

Voorjaar 1990 - Amerikaans programma
 

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Frank van de Laar, Piano
William Schuman/Charles Ives Variations on ‘America’
Aaron Copland (1900-1990) Concert voor piano en orkest
Leonard Bernstein (1918-1990) Symphonic dances from ‘West Side Story’
Charles Ives (1874-1954) Decoration Day
George Gershwin (1898-1937) Catfish Row, suite uit ‘Porgy and Bess’
Concerten
vrijdag 9 maart 1990 Amsterdam, Aula Vrije Universiteit
Openingsconcert 22e Lustrum Vrije Universiteit. Alleen Bernstein en Gershwin. Het VU-Koor zong na de pauze de Carmina Burana van Carl Orff o.l.v. Jean-Marie ten Velden, begeleid door een kleine bezetting die o.m. uit leden van het VU-Orkest bestond.
dinsdag 13 maart 1990 Amsterdam, Concertgebouw
woensdag 14 maart 1990 Utrecht, Geertekerk
donderdag 15 maart 1990 Haarlem, Concertgebouw
Zomer 1990 - Zomertournee ''Sjostakovitsj 7''
 

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal (Bas Pollard)

M.m.v. Karin Lechner, Piano
Sergej Rachmaninov (1873-1943) Pianoconcert nr. 2
Dmitri Sjostakovitsj (1906-1975) Symfonie nr. 7 ‘Leningrad’ (1941)
Concerten
maandag 18 juni 1990 Den Haag, Anton Philipszaal
Directieexamen Bas Pollard: alleen Sjostakovitsj gespeeld
zaterdag 23 juni 1990 Middelburg, Concert- en Gehoorzaal
zondag 24 juni 1990 Maastricht, Theater a/h Vrijthof
dinsdag 26 juni 1990 Zutphen, Hanzehof
woensdag 27 juni 1990 Amsterdam, Concertgebouw
donderdag 28 juni 1990 Utrecht, Geertekerk

 

Najaar 1990
 

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Karin Lechner, Piano
Sergej Rachmaninov (1873-1943) Symfonisch gedicht ‘Het Dodeneiland’
Sergej Prokofjev (1891-1953) Pianoconcert nr. 3
Pjotr Iljitsj Tsjaikovski (1840-1893) Symfonie nr. 6 ‘Pathetique’
Concerten
maandag 3 december 1990 Utrecht, Geertekerk
donderdag 6 december 1990 Amsterdam, Concertgebouw
Voorjaar 1991 - ''War Requiem''
 

Samenwerkingsprogramma o.l.v. Sam ten Velden, Fons Ziekman

I.s.m. VU-Koor, Amsterdam (o.l.v. Jean-Marie ten Velde)
Krashna Musika koor, Delft
Jongenskoor St. Bavo, Haarlem
M.m.v. Hieke Meppelink, Sopraan
Bernard Loonen, Tenor
Romain Bischoff, Bariton
Benjamin Britten (1913-1976) War requiem
Concerten
donderdag 2 mei 1991 Rotterdam, De Doelen
zaterdag 4 mei 1991 Amsterdam, Concertgebouw
Het concert werd rechtsreeks uitgezonden door de KRO op Radio 4.

 

Zomer 1991 - Zomertournee
 

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Vera Beths, Viool
Witold Lutoslawski (1913-1994) Treurmuziek in memoriam Béla Bartok
Paul Hindemith (1895-1963) Vioolconcert
Igor Stravinski (1882-1971) Le Sacre du Printemps (1911-1913)
(revisie 1947)
Concerten
vrijdag 21 juni 1991 Leiden, Stadsgehoorzaal
zaterdag 22 juni 1991 Zutphen, Hanzehof
maandag 24 juni 1991 Middelburg, Concert- en Gehoorzaal
dinsdag 25 juni 1991 Amsterdam, Concertgebouw
woensdag 26 juni 1991 Utrecht, Geertekerk
donderdag 27 juni 1991 Aken, Duitsland, Aula van de TU
Najaar 1991

Ingehuurd bij extern programma o.l.v. Martin Kamminga

I.s.m. KCOV (Koninklijke Christelijke Oratorium Vereniging), Amsterdam (o.l.v. Martin Kamminga)
M.m.v. Ellen Bollogino, Sopraan
Margareth Beunders, Alt
Ludwig van Gijsegem, Tenor
Wout Oosterkamp, Bas
Giuseppe Verdi (1813-1901) Requiem
Concerten
donderdag 31 oktober 1991 Amsterdam, Concertgebouw
Eindejaar 1991 - ''Mahler 3''
 

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

I.s.m. Toonkunstkoor Utrecht (dames)
Zaans Jongens koor
M.m.v. Margareth Beunders, Alt
Alphons Diepenbrock (1862-1921) Hymne an die Nacht II
Gustav Mahler (1860-1911) Symfonie nr. 3
Concerten
zondag 22 december 1991 Utrecht, Muziekcentrum Vredenburg
maandag 23 december 1991 Lochem, Grote Kerk
donderdag 26 december 1991 Amsterdam, Concertgebouw
Matinee

 

Voorjaar 1992
 

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Hans Roelofsen, Contrabas
Carl Nielsen (1865-1931) Symfonie nr. 3 ‘Espansiva’
Eduard Tubin (1905-1982) Contrabasconcert
Jean Sibelius (1865-1957) Symfonie nr. 7
Concerten
maandag 16 maart 1992 Utrecht, Geertekerk
dinsdag 17 maart 1992 Amsterdam, Concertgebouw
Zomer 1992 - Deense tournee

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Rob Mann, Piano
Tristan Keuris (1946-1996) Symphonic Transformations
Béla Bartók (1881-1945) Pianoconcert nr. 2
Sergej Prokofjev (1891-1953) Symfonie nr. 5
Concerten
woensdag 24 juni 1992 Utrecht, Geertekerk
donderdag 25 juni 1992 Maastricht, Theater a/h Vrijthof
vrijdag 26 juni 1992 Veere, Grote Kerk
zaterdag 27 juni 1992 Amsterdam, Concertgebouw
dinsdag 30 juni 1992 �rhus, Denemarken, Theaterconcertzaal
woensdag 1 juli 1992 Kopenhagen, Denemarken, Concertzaal Tivolipark
Najaar 1992 - November 92 en januari 93

Ingehuurd bij extern programmao.l.v. Martin Kamminga

I.s.m. KCOV (Koninklijke Christelijke Oratorium Vereniging), Amsterdam (o.l.v. Martin Kamminga)
Jongenskoor St. Bavo, Haarlem
Eindhovense koren (namen onbekend)
M.m.v. Ellen Bollogino, Sopraan
Ludwig van Gijsegem, Tenor
Palle Fuhr Jorgensen, Bariton
Wout Oosterkamp, Bas
Dmitri Sjostakovitsj (1906-1975) Songs of the forest
Carl Orff (1895-1982) Carmina Burana
Concerten
woensdag 18 november 1992 Amsterdam, Concertgebouw
zaterdag 30 januari 1993 Eindhoven, Frits Philipszaal
Eindejaar 1992

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Valentin Zhuk, Viool
Richard Wagner (1813-1883) Karfreitagszauber uit Parsifal
Aram Katsjatoerian (1903-1978) Vioolconcert
César Franck (1822-1890) Symfonie in d
Concerten
zaterdag 12 december 1992 Lochem, Grote Kerk
zondag 13 december 1992 Amsterdam, Concertgebouw
Voorjaar 1993

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

I.s.m. Trajecti Voces, Utrecht (o.l.v. Dirkjan Horringa)
M.m.v. Monica Peters, Sopraan
Henk Smit, Bas-Bariton

Het kamerkoor “Trajecti Voces” zingt als voorprogramma werken van Zoltan Kodály en Lajos Bárdos

Béla Bartók (1881-1945) Hertog Blauwbaards burcht
Concerten
vrijdag 12 maart 1993 Utrecht, Janskerk
zaterdag 13 maart 1993 Amsterdam, Beurs van Berlage
Zomer 1993 - Zomertournee ''Sjostakovitsj 4''
 

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Pieter Wispelwey, Cello
Antonín Dvorák (1841-1904) Concert voor cello en orkest
Dmitri Sjostakovitsj (1906-1975) Symfonie nr. 4
Concerten
dinsdag 22 juni 1993 Terneuzen, Grote Kerk
woensdag 23 juni 1993 Veere, Grote Kerk
donderdag 24 juni 1993 Utrecht, Janskerk
vrijdag 25 juni 1993 Zutphen, Hanzehof
zaterdag 26 juni 1993 Amsterdam, Concertgebouw

 

Najaar 1993
 

Samenwerkingsprogramma o.l.v. Daan Admiraal

I.s.m. Philharmonisch Koor Toonkunst Rotterdam (o.l.v. Daan Admiraal)
M.m.v. Elisabeth Damen, Sopraan
Margareth Beunders, Alt
Alex Vermeulen, Tenor
Waldemar Wild, Bas-Bariton
Giuseppe Verdi (1813-1901) Requiem
Concerten
vrijdag 8 oktober 1993 Veere, Grote Kerk
zaterdag 9 oktober 1993 Rotterdam, De Doelen
Winter 1994 - Nieuwjaarsconcert 1994 ''Bruckner 8''
 

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Monica Peters, Sopraan
Richard Wagner (1813-1883) Wesendoncklieder
Anton Bruckner (1824-1896) Symfonie nr. 8
Concerten
donderdag 13 januari 1994 Utrecht, Geertekerk
vrijdag 14 januari 1994 Lochem, Grote Kerk
zaterdag 15 januari 1994 Amsterdam, Concertgebouw

 

Voorjaar 1994
 

Ingehuurd bij extern programma o.l.v. Martin Kamminga

I.s.m. KCOV (Koninklijke Christelijke Oratorium Vereniging), Amsterdam (o.l.v. Martin Kamminga)
M.m.v. [Onbekend]
Charles Gounod (1818-1893) Messe Solemnelle
Maurice Duruflé (1902-1986) Requiem
Concerten
zaterdag 16 april 1994 Amsterdam, Concertgebouw
Zomer 1994 - Zomertournee ''Mahler 6''
 

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Joep Terweij, Viool
Sonja van Beek, Viool
Sergej Prokofjev (1891-1953) Vioolconcert nr. 1
Gustav Mahler (1860-1911) Symfonie nr. 6, ‘Tragische’
Concerten
dinsdag 14 juni 1994 Breda, ’t Turfschip
woensdag 15 juni 1994 Bergen op Zoom, Stadsschouwburg
donderdag 16 juni 1994 Zutphen, Hanzehof
zaterdag 18 juni 1994 Veere, Grote Kerk
zondag 19 juni 1994 Amsterdam, Concertgebouw

 

Najaar 1994
 

Ingehuurd bij extern programma o.l.v. ?

I.s.m. West-Brabants Operakoor, Roosendaal
M.m.v. [Onbekend], ?
Informatie over deze uitvoering ontbreekt
Giuseppe Verdi (1813-1901) Requiem
Concerten
zondag 23 oktober 1994 Roosendaal, Schouwburg de Kring
Winter 1995 - Nieuwjaarsconcert

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

I.s.m. Nederlands Concert Koor, Amsterdam
M.m.v. Elma van den Dool, Sopraan
Liduin Stumpel, Alt
Marianne Ketel, Alt
Claude Debussy (1862-1918) Le Martyre de Saint Sébastien
Igor Stravinski (1882-1971) De vuurvogel (1910)
Concerten
zaterdag 14 januari 1995 Haarlem, Concertgebouw
zondag 15 januari 1995 Amsterdam, Concertgebouw
Voorjaar 1995

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Jeroen de Groot, Viool
Olivier Messiaen (1908-1992) Les Offrandes Oubliées
Henri Dutilleux (1916) Vioolconcert
Arthur Honegger (1892-1955) Symfonie nr. 3 “Liturgique”
Concerten
woensdag 22 maart 1995 Utrecht, Geertekerk
donderdag 23 maart 1995 Amsterdam, Mozes en Aaronkerk
Zomer 1995 - Zomertournee

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Paul Komen, Piano
Krysztof Penderecki (1933) The awakening of Jacob
Karol Szymanowski (1882-1937) Sinfonia concertante voor piano en orkest
Sergej Prokofjev (1891-1953) Liefde tot drie sinaasappels
Dmitri Sjostakovitsj (1906-1975) Symfonie nr. 6
Concerten
maandag 19 juni 1995 Den Bosch, Asielzoekerscentrum
dinsdag 20 juni 1995 Zutphen, Hanzehof
woensdag 21 juni 1995 Utrecht, Geertekerk
donderdag 22 juni 1995 Nijmegen, De Vereeniging
’s Middags cd-opname Sjostakovitsj
vrijdag 23 juni 1995 Amsterdam, Concertgebouw
zaterdag 24 juni 1995 Veere, Grote Kerk
Najaar 1995

Samenwerkingsprogramma o.l.v. Sam ten Velden/Daan Admiraal

I.s.m. VU-Koor, Amsterdam (o.l.v. Jean-Marie ten Velde)
M.m.v. Martine Straesser, Mezzo-sopraan
Cécile van de Sant, Alt-mezzo
Hein Meens, Tenor
Charles van Tassel, Bas-Bariton
Gordon Jacob (1895-1984) Nun’s Priest Tale
Dmitri Sjostakovitsj (1906-1975) Symfonie nr. 6
Concerten
vrijdag 20 oktober 1995 Amsterdam, Concertgebouw
115e diës natalis van de VU. (Nun’s Priest’s Tale niet volledig uitgevoerd.)
woensdag 25 oktober 1995 Amsterdam, Concertgebouw
zaterdag 28 oktober 1995 Brno, Tsjechië, Cerven� Kostel (rode kerk)
zondag 29 oktober 1995 Praag, Palac Kultury
In het kader van het Praagse Festival van Stundentenorkesten
Winter 1996 - Nieuwjaarsconcert

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Paul Komen, Piano
Franz Liszt (1811-1886) Poème Symphonique “les préludes”
Johannes Brahms (1833-1897) Pianoconcert nr. 2
Paul Hindemith (1895-1963) Symfonie Mathis der Maler
Concerten
donderdag 11 januari 1996 Hoorn NH, Oosterkerk
zaterdag 13 januari 1996 Amsterdam, Concertgebouw
Voorjaar 1996 - Berlijnse uitwisseling

Samenwerkingsprogramma o.l.v. Daan Admiraal

I.s.m. Reinickendorfer Jugend-Sinfonieorchester, Berlijn
Uitwisseling

Voor de pauze speelde het Berlijnse studentenorkest De Sacre du Printemps van Stravinski.

Gustav Mahler (1860-1911) Symfonie nr. 1 ‘Der Titan’
Concerten
zaterdag 23 maart 1996 Utrecht, Geertekerk
zondag 24 maart 1996 Amsterdam, Beurs van Berlage
Zomer 1996 - Berliner tournee

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

I.s.m. Reinickendorfer Jugend-Sinfonieorchester, Berlijn
Uitwisseling
M.m.v. Ivo Janssen, Piano
Sergej Rachmaninov (1873-1943) Pianoconcert nr. 3
Sergej Prokofjev (1891-1953) Symfonie nr. 6
Concerten
zaterdag 22 juni 1996 Hoorn NH, Oosterkerk
maandag 24 juni 1996 Berlijn, Duitsland, Conservatorium
woensdag 26 juni 1996 Potsdam, Duitsland, Kerk
vrijdag 28 juni 1996 Utrecht, Geertekerk
zaterdag 29 juni 1996 Amsterdam, Concertgebouw
Najaar 1996

Samenwerkingsprogramma o.l.v. Daan Admiraal

I.s.m. Philharmonisch Koor Toonkunst Rotterdam (o.l.v. Daan Admiraal)
M.m.v. Elma van den Dool, Sopraan
Francis Poulenc (1899-1963) Quatre Motets pour un temps de pénitence
(voor kamerkoor)
Igor Stravinski (1882-1971) Mis
(Voor kamerkoor en blazers)
Arthur Honegger (1892-1955) Symfonie nr. 2
(Voor strijkers en trompet)
Igor Stravinski (1882-1971) Symphonies d’instruments à vent (1920-1921)
(Voor blaasorkest)
Francis Poulenc (1899-1963) Stabat Mater
(voor orkest en koor)
Concerten
zaterdag 2 november 1996 Rotterdam, Laurenskerk
zondag 3 november 1996 Amsterdam, Westerkerk
Winter 1997 - Nieuwjaarsconcert

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Marijke van Kooten, Viool
Benjamin Britten (1913-1976) Russian Funeral
Benjamin Britten (1913-1976) Vioolconcert
Pjotr Iljitsj Tsjaikovski (1840-1893) Symfonie nr. 1 ‘Winterdromen’
Concerten
donderdag 30 januari 1997 Utrecht, Geertekerk
vrijdag 31 januari 1997 Monnickendam, Grote Kerk
zaterdag 1 februari 1997 Haarlem, Concertgebouw
Nieuwjaarsconcert van de Vereniging voor Christelijk wetenschappelijk onderwijs
zondag 2 februari 1997 Amsterdam, Concertgebouw
Zomer 1997 - Zomertournee

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Ingrid Kapelle, Sopraan
Alban Berg (1885-1935) Sieben frühe Lieder
Gustav Mahler (1860-1911) Symfonie nr. 9
Concerten
zondag 22 juni 1997 Woubrugge, een tent
Winderig “openlucht” concert
dinsdag 24 juni 1997 Nijmegen, De Vereeniging
woensdag 25 juni 1997 Enschede, Muziekcentrum
donderdag 26 juni 1997 Amsterdam, Concertgebouw
vrijdag 27 juni 1997 Veere, Grote Kerk
Najaar 1997 - ''Deutsches Requiem''
 

Ingehuurd bij extern programma o.l.v. Martin Kamminga

I.s.m. KCOV (Koninklijke Christelijke Oratorium Vereniging), Amsterdam (o.l.v. Martin Kamminga)
M.m.v. Hieke Meppelink, Sopraan
Udo Reinemann, Bariton
Bernard Bartelink, Orgel
Igor Stravinski (1882-1971) Psalmensymfonie
Johannes Brahms (1833-1897) Ein Deutsches Requiem
Concerten
vrijdag 28 november 1997 Amsterdam, Concertgebouw
Uitverkocht

 

Winter 1998
 

Samenwerkingsprogramma o.l.v. Daan Admiraal

I.s.m. Philharmonisch Koor Toonkunst Rotterdam (o.l.v. Daan Admiraal)
M.m.v. Ingrid Kapelle, Sopraan
Geert Smits, Bariton
Geert Bierling, Orgel
Franz Liszt (1811-1886) Die Seligkeiten
(koor)
Leos Janácek (1854-1928) Sinfonietta
Johannes Brahms (1833-1897) Ein Deutsches Requiem
Concerten
zondag 4 januari 1998 Amsterdam, Concertgebouw
vrijdag 9 januari 1998 Haarlem, Concertgebouw
zaterdag 10 januari 1998 Rotterdam, Laurenskerk
Voorjaar 1998

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Claude Debussy (1862-1918) Prélude a l’après-midi d’un faune
Alberto Ginastera (1916-1983) Harpconcert
Paul Dukas (1865-1935) De tovenaarsleerling /L’Apprenti sorcier
Henri Dutilleux (1916) Symfonie
Concerten
vrijdag 3 april 1998 Monnickendam, Grote Kerk
zondag 5 april 1998 Amsterdam, Beurs van Berlage
Voorjaar 1998 - PAN-festival

Buitengewoon programma o.l.v. Daan Admiraal

Leden van het VU-orkest vormde de basis van het festival-orkest, aangevuld met vele andere deelnemers

Dmitri Sjostakovitsj (1906-1975) Symfonie nr. 12 ‘Het jaar 1917’
Concerten
woensdag 20 mei 1998 Amsterdam, Beurs van Berlage
Zomer 1998 - Tournee ||Duitsland||

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Joan Berkhemer, Viool
Pjotr Iljitsj Tsjaikovski (1840-1893) Vioolconcert
Dmitri Sjostakovitsj (1906-1975) Symfonie nr. 10
Concerten
zondag 7 juni 1998 Regensburg, Duitsland, Auditorium Maximum
maandag 8 juni 1998 München, Duitsland, Aula Ludwig Maximilians Universitaet
woensdag 10 juni 1998 Utrecht, Geertekerk
donderdag 11 juni 1998 Amsterdam, Concertgebouw
Najaar 1998

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Folke Nauta, Piano

Studentenorkest Sinfonietta uit München (aangevuld met leden van het VU-Orkest) speelt Lieder eines fahrenden Gesellen van Mahler en Symfonie nr. 9 van Dvorák

Frédéric François Chopin (1810-1849) Pianoconcert nr. 1
Concerten
zaterdag 21 november 1998 Utrecht, Geertekerk
zondag 22 november 1998 Amsterdam, Beurs van Berlage
Matinee
Winter 1999 - ''Mahler 2''
 

Eigen programmao.l.v. Daan Admiraal

I.s.m. Philharmonisch Koor Toonkunst Rotterdam (o.l.v. Daan Admiraal)
Kleinkoor Toonkunst Rotterdam (o.l.v. Daan Admiraal)
M.m.v. Miranda van Kralingen, Sopraan
Helena Rasker, Alt

Voorprogramma door het Rotterdams Toonkunst Kamerkoor o.l.v. Daan: motetten van Bach, Reger en Brahms

Gustav Mahler (1860-1911) Symfonie nr. 2 ‘Auferstehung’
Concerten
zaterdag 9 januari 1999 Haarlem, Concertgebouw
. Nieuwjaarsconcert van de Vereniging voor Christelijk wetenschappelijk onderwijs.
maandag 11 januari 1999 Amsterdam, Concertgebouw
Uitverkocht

 

Voorjaar 1999 - Koolmeesfestival
 

Ingehuurd bij extern programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Charlotte Riedijk, Sopraan
Gerrie de Vries, Mezzo-sopraan

Wij speelden stukken rond vier generaties leermeesters: Otto Ketting was de leermeester van Klaas de Vries, die weer de leermeester van het festivalbeest Hans Koolmees was. Joey Roukens (17) was wederom diens leerling. Deze jongeling won in 1998 het Prinses Christine concours voor compositie.

Hans Koolmees (1959) Cantate
Hans Koolmees (1959) Cantate 2 en 3: Blues en Toccata
(Première)
Hans Koolmees (1959) Waters en Wortelen
Klaas de Vries (1944) Diafonia (voor sopraan, mezzosopraan en ensemble)
Otto Ketting (1935) Symfonie nr. 1
Joey Roukens (1982) Titaantjes
(Première)
Concerten
zaterdag 22 mei 1999 Rotterdam, Gemeentebibliotheek
Zomer 1999 - Zomertournee (Sjokotournee)
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Igor Stravinski (1882-1971) Symphonies d’instruments à vent (1920-1921)
(Voor blaasorkest)
Béla Bartók (1881-1945) Muziek voor snaarinstrumenten, slagwerk en celesta (1936)
Igor Stravinski (1882-1971) Petroesjka (1911-1947)
Concerten
woensdag 16 juni 1999 Drachten, De Lawei
donderdag 17 juni 1999 Veere, Grote Kerk
vrijdag 18 juni 1999 Rotterdam, Prinsekerk
zondag 20 juni 1999 Utrecht, Geertekerk
maandag 21 juni 1999 Amsterdam, Concertgebouw
Najaar 1999

Ingehuurd bij extern programma o.l.v. Martin Kamminga

I.s.m. KCOV (Koninklijke Christelijke Oratorium Vereniging), Amsterdam (o.l.v. Martin Kamminga)
Jongenskoor St. Bavo, Haarlem
M.m.v. Hieke Meppelink, Sopraan
Helena Rasker, Mezzo-sopraan
Marten Smeding, Tenor
Charles van Tassel, Bas
Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847) Erste Walpurgisnacht
Carl Orff (1895-1982) Carmina Burana
Concerten
woensdag 10 november 1999 Amsterdam, Concertgebouw
Winter 2000

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Ingrid Kapelle, Sopraan
Ingrid Kappelle verving Angelina Ruzzafante, die door ziekte werd verhinderd
Anton Webern (1883-1945) Passacaglia
Richard Strauss (1864-1949) Vier letzte Lieder
Johannes Brahms (1833-1897) Symfonie nr. 4
Concerten
vrijdag 21 januari 2000 Amsterdam, Bijlmerbajes
Try-out Brahms voor Psychiatrische gedetineerden
zaterdag 22 januari 2000 Amsterdam, Concertgebouw
Uitverkocht
zondag 23 januari 2000 Amsterdam, Beurs van Berlage
Matinee
Voorjaar 2000

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Armand Gaudier de Beauregard, Viool
Jean Sibelius (1865-1957) Vioolconcert
Dmitri Sjostakovitsj (1906-1975) Symfonie nr. 5
Concerten
donderdag 30 maart 2000 Utrecht, Geertekerk
zaterdag 1 april 2000 Amsterdam, Beurs van Berlage
Zomer 2000 - Jubileumtournee Daan: ''Belfort''
 

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Quirine Viersen, Cello

Zilveren Jubileum: 25 jaar Daan Admiraal voor het VU-Orkest!

Otto Ketting (1935) Symfonie nr. 1
Dmitri Sjostakovitsj (1906-1975) Celloconcert nr. 1
Béla Bartók (1881-1945) Concert voor orkest
Concerten
vrijdag 9 juni 2000 Belfort, Frankrijk, Atria / FIMU Festival
Openingsconcert FIMU: Festival International de Musique Universitaire
zaterdag 10 juni 2000 Belfort, Frankrijk, Atria / FIMU Festival
Festivalconcert
woensdag 14 juni 2000 Veere, Grote Kerk
donderdag 15 juni 2000 Amsterdam, Concertgebouw
Jubileumconcert Daan Admiraal

 

Zomer 2000
 

Zandvoort Burana

Ingehuurd bij extern programma o.l.v. David Angus

I.s.m. Acht lokale koren, Zandvoort e.o.
M.m.v. Elisabetta Scano, Sopraan
Simon Roberts, Tenor
Ernst Daniël Smid, Bariton

Openluchtconcert in Zandvoort.

Carl Orff (1895-1982) Carmina Burana
Concerten
zaterdag 2 september 2000 Zandvoort, Boulevard
Openluchtconcert
Najaar 2000

Ingehuurd bij extern programma o.l.v. Hans v.d. Homberg

I.s.m. Amsterdams Opera Koor (o.l.v. Dirkjan Horringa)
In het kader van het 50 jarig bestaan van het Amsterdams Operakoor

Verdi, Wagner, Bizet e.a.

Concerten
zondag 5 november 2000 Amsterdam, Westerkerk
Winter 2001

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Hester Cnossen, Saxofoon
Benjamin Britten (1913-1976) Sinfonia da requiem (1940)
Claude Debussy (1862-1918) Rapsodie voor saxofoon en orkest
Dmitri Sjostakovitsj (1906-1975) Symfonie nr. 7 ‘Leningrad’ (1941)
Concerten
donderdag 18 januari 2001 Utrecht, Geertekerk
zaterdag 20 januari 2001 Amsterdam, Beurs van Berlage
zondag 21 januari 2001 Amsterdam, Concertgebouw
Matinee. Tevens Nieuwjaarsconcert van de VU-Vereniging. Het VU-Orkest speelt alleen Sjostakovitsj. Voor de pauze zingt het VU-Koor de Carmina Burana
Zomer 2001 - ''Janine Jansen in Brittens Vioolconcert en Mahler 6''
 

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Janine Jansen, Viool
Benjamin Britten (1913-1976) Vioolconcert
Gustav Mahler (1860-1911) Symfonie nr. 6, ‘Tragische’
Concerten
vrijdag 15 juni 2001 Middelburg, Concert- en Gehoorzaal
zaterdag 16 juni 2001 Utrecht, Geertekerk
zondag 17 juni 2001 Amsterdam, Concertgebouw
Overige concerten nog niet bekend

 

Winter 2002
 

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Claude Debussy (1862-1918) La mer (1903-05)
Maurice Ravel (1875-1937) La valse (1919-20)
Igor Stravinski (1882-1971) Le Sacre du Printemps (1911-1913)
(revisie 1947)
Concerten
vrijdag 18 januari 2002 Castricum, St. Pancratiuskerk
zaterdag 19 januari 2002 Amsterdam, Beurs van Berlage
zondag 20 januari 2002 Amsterdam, Concertgebouw
Nieuwjaarsconcert van de Vrije Universiteit, VU medisch centrum en de Vereniging voor christelijk wetenschappelijk onderwijs
Winter 2002

Samenwerkingsprogramma o.l.v. Daan Admiraal

I.s.m. Philharmonisch Koor Toonkunst Rotterdam (o.l.v. Daan Admiraal)
M.m.v. Heleen Koele, Sopraan
Margareth Beunders, Alt
Marten Smeding, Tenor
Nanco de Vries, Bas
Giuseppe Verdi (1813-1901) Requiem
Concerten
zaterdag 23 februari 2002 Amsterdam, Westerkerk
zondag 24 februari 2002 Rotterdam, Laurenskerk
Zomer 2002 - Zomertournee

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Emi Ohi Resnick, Viool
Arnold Schönberg (1874-1951) Vioolconcert (1934-36)
Anton Bruckner (1824-1896) Symfonie nr. 9 (1893-94)
Concerten
dinsdag 11 juni 2002 Brugge, België, Magdalenakerk
woensdag 12 juni 2002 Lochem, Grote Kerk
vrijdag 14 juni 2002 Utrecht, Geertekerk
zaterdag 15 juni 2002 Veere, Grote Kerk
zondag 16 juni 2002 Amsterdam, Concertgebouw

 

Najaar 2002
 

Ingehuurd bij extern programma o.l.v. Martin Kamminga

I.s.m. KCOV (Koninklijke Christelijke Oratorium Vereniging), Amsterdam (o.l.v. Martin Kamminga)
Charles Gounod (1818-1893) Messe Solemnelle
Arthur Honegger (1892-1955) Le Roi David
Concerten
donderdag 14 november 2002 Amsterdam, Concertgebouw
Tournee 2007 - Frankrijktournee

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

M.m.v. Danielle Buizer, Cello
Maurice Ravel (1875-1937) Rapsodie espagnole (1908)
Henri Dutilleux (1916) ‘Tout un monde lointain’, Concert voor violoncello en orkest (1960-1970)
Hector Berlioz (1803-1869) Symphonie Fantastique (1830)
Concerten
woensdag 27 juni 2007 – 21:00 Gémenos, Theatre Verdure
donderdag 28 juni 2007 – 21:00 Anduze, Le Temple (Crescendo Festival)
vrijdag 29 juni 2007 – 21:00 Boulbon, Eglise de Boulbon (Floraisons Musicales)
maandag 2 juli 2007 – 21:00 Aix-en-Provence, Cathedrale de St Sauveur
dinsdag 17 juli 2007 – 20:30 Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ
Najaar 2007
o.l.v. Daan Admiraal

Johannes Brahms Een Hollands Requiem
Carlos Micháns Quid hoc dementiae est?

Winter 2008
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Richard Strauss Also Sprach Zarathustra
Alexander von Zemlinsky Lyrische Symfonie

Solisten: Lenneke Ruiten, Pieter Hendriks

Zomer 2008
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Nikolaj Riski-Korsakov Scheherazade
Igor Stravinski Divertimento uit “Le Baiser de la Fée”
Sergej Prokofjev Luitenant Kijé

Najaar 2008
o.l.v. Daan Admiraal

Charles Gounod Messe Solenelle en l’honneur de Sainte Cécile
Wolfgang Amadeus Mozart Krönungsmesse KV317

Winter 2009
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Georges Bizet Carmen suites
Paul Dukas L’apprenti sorcier
Manuel de Falle El sombrero de tres picos
Darius Milhaud Scaramouche

Zomer 2009
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Igor Stravinski Petroesjka
Tristan Keuris Arcade
Dmitri Sjostakovitsj Symfonie nr. 6

Winter 2010
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Sergej Prokofjev Symfonie nr. 6
Igor Stravinski Le Sacre du Printemps (1947)

Zomer 2010
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Leonard Bernstein Divertimento
Aaron Copland Fanfare for the common man
George Gershwin Catfish Row, suite uit ‘Porgy and Bess’
Sergej Rachmaninoff Symfonie nr. 1

Najaar 2010
Giuseppe Verdi Requiem
Winter 2011
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Gustav Mahler Symfonie nr.2 “Auferstehung”

Zomer 2011
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Pjotr Iljitsj Tsjaikovski Symfonie nr. 4
Witold Lutoslawski Concert voor orkest
Karol Szymanovski Vioolconcert nr. 1

Solist: Cecilia Bernardini

Najaar 2011
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Ludwig van Beethoven Mis in C
Johannes Brahms Schicksalslied
Zoltan Kodály Psalmus Hungaricus

Solist: Marten Smeding

Winter 2012 - 50 jaar VU-Orkest ''Eine Alpensinfonie''
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Bela Bartok Muziek voor snaarinstrumenten, slagwerk en orkest
Richard Strauss Eine Alpensinfonie

Voorjaar 2012
Kinderconcerten o.l.v. Daan Admiraal

Sergej Prokovjev Peter en de Wolf

Verteller: Paul Haenen

Voorjaar 2012 - ''Het Dejà VU-Orkest''
Reunistenorkest o.l.v. Daan Admiraal

Dmitri Sjostakovitsj Symfonie nr. 12 “1912”

Zomer 2012
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

John Adams The Chairman Dances
Corrie van Binsbergen  ‘Tussen Pavlovsk en Oostvoorne’ (opdrachtscompositie)
George Gershwin An American in Paris
Dmitri Sjostakovitsj Symfonie nr.10

Verteller: Toon Tellegen

 

Winter 2013
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Francis Poulenc Les animaux modèles (1941)
Maurice Ravel Piano concert voor de linkerhand (1930)
Olivier Messiaen Les offrandes oubliées (1930)
Arthur Honegger Symfonie no. 3 “Liturgique” H 186 (1946)

Solist: Thomas Beijer

Voorjaar 2013
Begeleiding Haags Toonkunst Koor o.l.v. Daan Admiraal

Francis Poulenc 2 Motets pour un Temps de Pénitence (1939)
Gabriel Fauré Requiem (1890)
César Franck Les sept paroles du Christ en Croix (1859)

Mezzosporaan: Anna Traub
Tenor: Bassem Alkouri
Bariton: Robbert Muuse
Haags Toonkunst Koor

Zomer 2013 - Concert van de 4 VU Muziekgezelschappen
VU-Koor: werken van Brahms.
VU-Koor, VU-Kamerorkest. uit Die Schöpfung van Haydn
VU-Kamerorkest: 40e symfonie van Mozart. Molto allegro, Andante en Menuetto, allegretto – trio
VU-Kamerkoor**: Arvo Pärt, Sieben Magnificat-Antiphonen
VU-Orkest: Ruralia Hungarica van Ernö Dohnányi
Finale: de vier koren en orkesten gezamenlijk: delen uit de Carmina Burana van Carl Orff.

Dirigenten: Annemiek van der Ven, Boudewijn Jansen, Daan Admiraal
Zomer 2013 - Engelandtournee
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Ernö Dohnanyi Ruralia Hungarica op. 32b (1924)
Bela Bartók De wonderbaarlijke mandarijn (1919)
Sergej Prokofjev Symfonie nr.5 in Bes op.100 (1944)

Najaar 2013
Programma Haags Toonkunst Koor o.l.v. Daan Admiraal

Roel van Oosten Mare Liberum

Concert bij het Vredespaleis en CD-opname in het MCO

Winter 2014
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Richard Strauss Vier Letzte Lieder
Franz Liszt Von der Wiege bis zum Grabe
Gustav Holst The Planets

Solist:  Deirdre Angenent
Vrouwenkoor: VU-Kamerkoor

Voorjaar 2014
Programma Haags Toonkunst Koor o.l.v. Daan Admiraal

Felix Mendelssohn Elias (1846)

Sopraan: Francis van Broekhuizen
Alt: Maria Fiselier
Tenor: André Post
Bas: Pieter Hendriks
Sopraan: Lilian Farahani
Alt: Guja Sandholt
Tenor: 
Rudmer de Vries
Bas: Philip Barkhudarov

Koor: Haags Toonkunst Koor

Zomer 2014 - Tournee Estland en St. Petersburg
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Bram Kortekaas Foreign Body (opdrachtcompositie)
Ottorino 
Respighi Pini di Roma
Nikolaj Rimski-Korsakov Scheherazade

Winter 2015
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Gustav Mahler Symfonie nr. 6

Voorjaar 2015 - ''War Requiem''
Samenwerkingsprogramma met het Haags Toonkunst Koor o.l.v. Daan Admiraal

Benjamin Britten War Requiem

Zomer 2015 - Tournee Portugal
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Johan Wagenaar Elverhöi
Aram 
Khachaturian Vioolconcert
Modest 
Moessorgski Schilderijententoonstelling

Solist; Shin Sihan

Seizoen 2016-2017
Het VU-Orkest was wekelijks te horen op 3fm bij “Ik wil een symfonie” luisteraars konden een geluidsopname insturen. Deze werd gearrangeerd voor een groot orkest.
Winter 2016
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Dmitri Sjostakovitsj Festival overture
Sergej 
Prokofjev Scytische suite
Igor Stravinski Le Sacre du Printemps

Voorjaar 2016
Kinderconcerten o.l.v. Daan Admiraal

Carl Nielsen Alladin Suite

Verteller: Francine Oomen

Zomer 2016
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Jacques Ibert Bostoniana
Claude Debussy Iberia
Maurice Ravel La Valse
Sergej Rachmaninov Symfonische dansen

Najaar 2016
Extern project o.l.v. Felix van den Homberg

Koren: De Amsterdamse Cantorij, Coro Encanto, Kamerkoor Doulce Memoire, Koor Fenix, Projectkoor 023

Dirigent en componist Felix van den Homberg vierde zijn vijftigste verjaardag met al zijn koren begeleid door het VU-Orkest

Voor de pauze speelden ensembles uit het VU-Orkest samen met verschillende koren werken van Felix van den Homberg
Igor Stravinski Psalmensymfonie

Winter 2017
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Gustav Mahler Symfonie nr. 3

Solist: Cécile van de Sant
Kinderkoor: Kathedrale Koorschool Utrecht
Vrouwenkoor: Mahler projectkoor o.l.v. Felix van den Homberg

Voorjaar 2017
In samenwerking met Vluchtelingenwerk Nederland organiseerde het VU-Orkest kinderconcerten onder de titel “Olaf en de trol” met fragmenten uit:

Igors Stravinski De Vuurvogel (1945)
Pjotr Iljitsj Tjaikovski Symfonie nr. 6
Max Bruch Kol Nidrei
Edvard Grieg Peer Gynt

Solist: Anastasia Feruleva
Verteller: Vincent Bijlo
Live tekenaar: Juliette de Wit

Zomer 2017 - Tournee München-Wenen-Boedapest
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Henri Dutilleux Le Loup
Igor Stravinski De Vuurvogel (1945)
Pjotr Iljitsj Tjaikovski Symfonie nr. 6

Najaar 2017
VU Studentenconcert o.l.v. Daan Admiraal

Voor de pauze zong het VU Kamerkoor enkele werken uit hun zomerprogamma o.l.v. Krista Audere

William Walton Altvioolconcert

Solist: Amihai Grosz

December 2017
MeezingMessiah Nederlandse Reisopera
o.l.v. Nicolas Mansfield

Georg Friedrich Händel The Messiah

Koor: Consensus Vocalis
Sopraan: Jennifer France
Alt: Ulrike Schneider
Tenor: Nico Darmanin
Bas: Lukas Jakobski

 

Winter 2018
Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Claude Debussy Prélude à l’après-midi d’un faune 
William Walton Altvioolconcert 
Dmitri Sjostakovitsj Elfde Symfonie

Solist: Amihai Grosz

Voorjaar 2018
Programma Haags Toonkunst Koor o.l.v. Daan Admiraal

Ludwig van Beethoven Missa Solemnis

Zomer 2018 - Tournee Letland
Beluister dit programma op Spotify

Eigen programma o.l.v. Daan Admiraal

Alberto Ginastera Dansen uit ‘Estancia’
Pēteris Vasks Concert voor cello en orkest
Jean Sibelius Symfonie nr. 2

Solist: Anastasia Feruleva

 

December 2018
 

MeezingMessiah Nederlandse Reisopera
o.l.v. Nicolas Mansfield

Georg Friedrich Händel The Messiah

Koor: Consensus Vocalis
Sopraan: Andrea Carolina Núñez
Alt: Esther Kuiper
Tenor: Lucas van Lierop
Bas: Darren Jeffery

De informatie of deze pagina is helaas nog incompleet. Wij doen ons uiterste best en spitten door ons archief om de informatie compleet te maken. Weet u meer dan wij? Neem dan contact met ons op.

Muzikaal Nieuws

Schrijf je voor het laatste nieuws van het VU-Orkest

Succesvol ingeschreven